لاو سینما : سینمای ایران و جهان

اما گاهی اوقات ممکن است با گریم او را به آن مرحله برساند تا برای اجرای نقش قابل پذیرش باشد.

آخرين به روز رساني : سه شنبه 20 آذر 1397


کل مطلب : 4671 مطلب / کل بازديد : 696,0331
تبليغات

خرید بلیت شعله ور
خرید بلیت یک کیلو و بیست و یک گرم
خريد بليت چراغ های ناتمام
خرید بلیت داش آکل
خرید بلیت تنگه ابوقریب
خرید بلیت پشت دیوار سکوت
خرید بلیت خرگیوش

موضوع : هنرمندان
کد مطلب : 4553
تاريخ انتشار : جمعه 30 شهريور 1397 - 13:47

محمود پاک‌نیت با یادآوری نقشی که در لباس روحانیت بازی کرده است، می‌گوید: بازیگر وقتی نقشی را بازی می‌کند، وارد آن شخصیت می‌شود و قرار است آن را بازسازی کند، سعی می‌کند که خود را به شخصیت آن نقش نزدیک کند و این نزدیک کردن، تاثیرپذیری هم دارد.

بازیگر سریال‌های «روزی روزگاری» و «پس از باران» در گفت‌وگو  یادآور شد: من در فیلم «پنجشنبه‌ آخر ماه» در نقش یک روحانی بازی کردم. این روحانی هر پنجشنبه‌ برای برگزاری روضه به خانه یک نفر می‌رفت تا این که روزی با اینکه حال خوبی ندارد به خانه‌ای می‌رود که صاحبان آن خانه به دلیل بیماری پدرشان به کاشان رفته‌اند، اما فرزندشان در خانه مانده و با عده‌ای از دوستان ناباب خود اسباب عیش و طرب راه انداخته‌اند. این روحانی با آن‌ها ارتباط صمیمی پیدا می‌کند. اعتقادم بر این است افرادی که در مقام روحانی هستند، اگر می‌خواهند امر به معروف و نهی از منکر کنند نباید این کار را با خشم و غضب انجام دهند،‌ بلکه باید با متانت با آن‌ها برخورد کنند. همچنین در این فیلم نیز این برخورد با متانت شکل گرفت و به این شکل افرادی که راه انحرافی را انتخاب کرده بودند به راه درست، سالم و معقول برگشتند.

او ادامه‌ داد: بازیگر باید بتواند نقش‌های مختلف را ایفا کند و در هر ژانری نسبت به کاری که انجام می‌دهد متعهد باشد. انتخاب ظاهر و چهره برای یک نقش بر عهده کارگردان است. هر فردی در هر لباسی شخصیت متفاوتی دارد و کارگردان بر اساس تفاوت شخصیت، چهره را برای نقش انتخاب می‌کند؛ چهره‌ای که به شخصیت و نقش نزدیک باشد و بتواند ۴۰ درصد مراحل کار را با آن چهره پیش ببرد. اما گاهی اوقات ممکن است با گریم او را به آن مرحله برساند تا برای اجرای نقش قابل پذیرش باشد.

بازیگر سریال «یوسف پیامبر» درباره حس خود در ایفای نقش یک روحانی، اظهار کرد: بازیگر وقتی نقشی را بازی می‌کند وارد آن شخصیت می‌شود و قرار است آن را بازسازی کند، سعی می‌کند که خود را نزدیک به شخصیت آن نقش کند و این نزدیک کردن تاثیرپذیری هم دارد؛ برای مثال زمانی که نقش حضرت «یعقوب» را بازی می‌کردم شاید فرد عجولی بودم اما صبر او بر روی من تاثیر گذاشت و سعی کردم در بسیاری از کارها صبر، متانت و شکیبایی داشته باشم؛ البته گاهی نقش منفی هم بازی می‌کنی و نباید از آن تاثیر بگیری و زمانی که کات را می‌گویند باید آن شخصیت در تو به پایان برسد و دوباره روز بعد با خلاقیت و قدرت بازیگری که داری همان شخصیت را بازی کنی.ایسنا

حس محمود پاک نیت در نقش یوسف پیامبر,رابطه شخصیت و بازیگری ,محمود پاک نیست و بازی در روزی روزگاری و پس از باران,وقتی نقش حضرت یعقوب را بازی می کردم عجول بودم نقش های منفی محمود پاک نیت 

 

مطالب مرتبط
مطلب زنده
پربازديد