لاو سینما : سینمای ایران و جهان

با توجه به اینکه قیمت این آثار ۲۵ میلیون تومان در نظر گرفته شده بود معترضان این قیمت را مناسب برای چنین آثار ضعیفی نمی دانستند.

آخرين به روز رساني : سه شنبه 20 آذر 1397


کل مطلب : 4671 مطلب / کل بازديد : 696,0221
تبليغات

خرید بلیت شعله ور
خرید بلیت یک کیلو و بیست و یک گرم
خريد بليت چراغ های ناتمام
خرید بلیت داش آکل
خرید بلیت تنگه ابوقریب
خرید بلیت پشت دیوار سکوت
خرید بلیت خرگیوش

موضوع : هنرمندان
کد مطلب : 4490
تاريخ انتشار : یکشنبه 18 شهريور 1397 - 21:53

نمایشگاه نقاشی تهمینه میلانی پس از آن که با واکنش‌های منفی از سوی کارشناسان هنری و کاربران شبکه‌های اجتماعی مواجه شد و عده‌ای او را به کپی برداری از آثار هنرمندان خارجی متهم کردند، تعطیل شد. میلانی گفته عده‌ای تهدید کردند آثار خود را مقابل نمایشگاه آتش می‌زنند!

ایرنا گزارش داده که تعدادی از هنرمندان نیز نقاشی‌های میلانی را ضعیف و کپی‌ شده از آثار جنی میلیهف «jenny meilihove» که در حوزه طراحی کتاب کودک و کارت پستال فعال است و برخی آثار «آمادئو مودیلیانی» نقاش مشهور ایتالیایی برشمردند.
با توجه به اینکه قیمت این آثار ۲۵ میلیون تومان در نظر گرفته شده بود معترضان این قیمت را مناسب برای چنین آثار ضعیفی نمی دانستند.
اولین نمایشگاه انفرادی نقاشی‌های تهمینه میلانی با عنوان «فیلم‌هایی که نساختم» عصر پنجشنبه، ۱۵ شهریور در گالری ایوان افتتاح شد و قرار بود تا ۲۱ شهریور ادامه داشته باشد.
این نمایشگاه شامل ۲۶ تابلوی نقاشی بود که در توضیح نمایشگاه آمده بود که میلانی بعد از ۴۰ سال دست به رنگ و قلم مو برده و نقاشی کرده است.

اعتراض ها از همان روز افتتاحیه در شبکه های اجتماعی بالا گرفت و چند هنرمند جوان مقابل در ورودی گالری ایوان، تعدادی از کارهای هنری استادان شاخص تجسمی همچون محسن وزیری مقدم و بهمن محصص را در دست داشتند و در یک حرکت اعتراضی از مردم نام خالق این آثار را می پرسیدند و معتقد بودند که مردم باید به تماشای هنر واقعی بروند.

 

مطالب مرتبط
مطلب زنده
پربازديد