لاو سینما : سینمای ایران و جهان

روزنامه ماهاراشترا تایمز مطلبی در این خصوص با عنوان ' جاذبه بالای فیلم کوتاه ایرانی' چاپ شد در آن آمده است که فیلم های ایران در بخش بین المللی توانسته اند اعتبار خوبی را بدست آورند. در ادامه مطلب این روزنامه آمده است که فیلم های کوتاه ایرانی همچنین دارای جذبه خاصی است که همین امر باعث لذت بردن تماشاگران هندی از آثار سینمایی ایران شده است.زارع گفت منتقدان حاضر در جشنواره ابراز کردند که کارگردانان ایرانی با استفاده عالی از عواطف، آثاری نوین خلق کرده اند که در آنها خشونت و بدی جایگاهی ندارد.به…

آخرين به روز رساني : شنبه 24 آذر 1397


کل مطلب : 4675 مطلب / کل بازديد : 699,4271
تبليغات

خرید بلیت شعله ور
خرید بلیت یک کیلو و بیست و یک گرم
خريد بليت چراغ های ناتمام
خرید بلیت داش آکل
خرید بلیت تنگه ابوقریب
خرید بلیت پشت دیوار سکوت
خرید بلیت خرگیوش

موضوع : سینمای ایران
کد مطلب : 4482
تاريخ انتشار : جمعه 16 شهريور 1397 - 8:49

روزنامه ماهاراشترا تایمز مطلبی در این خصوص با عنوان ' جاذبه بالای فیلم کوتاه ایرانی' چاپ شد در آن آمده است که فیلم های ایران در بخش بین المللی توانسته اند اعتبار خوبی را بدست آورند. در ادامه مطلب این روزنامه آمده است که فیلم های کوتاه ایرانی همچنین دارای جذبه خاصی است که همین امر باعث لذت بردن تماشاگران هندی از آثار سینمایی ایران شده است.
زارع گفت منتقدان حاضر در جشنواره ابراز کردند که کارگردانان ایرانی با استفاده عالی از عواطف، آثاری نوین خلق کرده اند که در آنها خشونت و بدی جایگاهی ندارد.
به گفته رایزن فرهنگی  در بمبئی، فیلم کوتاه 'هنوز نه' در میان آثار دیگر کشورهای شرکت کننده در این جشنواره توانست به مقام برتر دست یافته و جایزه اولین فیلم را به خود اختصاص دهد. آرین وزیر دفتری نیز به عنوان کارگردان برتر انتخاب شدند.
فیلم کوتاه 'هنوز نه' روایتی از پدر و مادری که می‌خواهند از پسِ کیلومترها فاصله و با استفاده از امکانات تصویری تماس اینترنتی، برای دخترشان جشنِ تولّد بگیرند. خودِ این موقعیت کُمیک و غافلگیرانه است و می‌تواند از همان ابتدا مخاطب را جذب کند. این غافلگیری با جداشدنِ تصویرِ پدر و مادر افزایش پیدا می‌کند و مخاطب را به طرحِ پرسشی در ذهنش، درباره چراییِ این اتفاقِ می‌کشاند؛ اما ناگهان و از پسِ این اوج‌ها، فیلم افت می‌کند و در مسیری بی فراز و نشیب و کرخت به حرکتش ادامه می‌دهد. 

 

مطالب مرتبط
مطلب زنده
پربازديد