لاو سینما : سینمای ایران و جهان

شرایط اکران نوروزی را داشتند و از بین این فیلم‌ها در نهایت هفت اثر توسط سینماها انتخاب خواهند شد.

آخرين به روز رساني : سه شنبه 20 آذر 1397


کل مطلب : 4671 مطلب / کل بازديد : 696,0601
تبليغات

خرید بلیت شعله ور
خرید بلیت یک کیلو و بیست و یک گرم
خريد بليت چراغ های ناتمام
خرید بلیت داش آکل
خرید بلیت تنگه ابوقریب
خرید بلیت پشت دیوار سکوت
خرید بلیت خرگیوش

موضوع : سینمای ایران
کد مطلب : 4322
تاريخ انتشار : جمعه 18 اسفند 1396 - 22:57

مدیرکل سینمای حرفه‌ای سازمان امور سینمایی با توجه با اینکه سرگروه‌های سینمایی برای اکران نوروز مشخص شده‌اند درباره زمان برگزاری جلسه شورای صنفی نمایش  گفت: ما به همه صنوف عضو و درگیر شورای صنفی نمایش اعم از دفاتر پخش فیلم، انجمن سینماداران، شورای عالی تهیه‌کنندگان و کانون کارگردانان اعلام کرده‌ایم که نماینده خودشان را معرفی کنند و به محض اینکه این نمایندگان مشخص شوند، جلسه تشکیل خواهد شد.

او همچنین در پاسخ به اینکه آیا زمان تبلیغات برای فیلمهای نوروزی کوتاه نخواهد بود، بیان کرد: اگر مروری بر سال‌های گذشته داشته باشیم تنها سالی که آیین‌نامه اکران نوروزی دو ساله بود برای سال‌های ۹۵ و ۹۶ اعتبار داشت و در سال‌های قبل تمام آیین‌نامه‌ها یک ساله نوشته می‌شد. طبیعتا سالی که آیین‌نامه باید آماده شود و به تصویب ریاست سازمان سینمایی برسد این زمان در دل آیین‌نامه تعریف می‌شود.

فرجی ادامه داد: امسال اعتبار آیین‌نامه تمام شده بود و باید آیین‌نامه جدیدی تعریف می‌شد. البته زمان انجام این کار هم طولانی نشده است زیرا فیلم‌های نوروزی هر زمان مشخص شوند فرصت کافی برای تبلیغات خواهند داشت و دراین ماراتن اکران نوروزی فیلم‌ها این توانایی را دارند که به خوبی دیده شوند. در سال‌های گذشته بعد از برگزاری جشنواره فیلم فجر تازه آیین‌نامه نوشته می‌شد، به تصویب می‌رسید و سپس ابلاغ می‌شد. بنابراین با توجه به دوره‌های گذشته این زمان طولانی نشده است.

او درباره فیلم‌های متقاضی اکران نوروزی هم بیان کرد: دفاتر پخش فیلم ۱۶ فیلم را به شورای صنفی معرفی کردند و از این تعداد ۱۲ فیلم در روابط عمومی سازمان سینمایی معرفی شدند که شرایط اکران نوروزی را داشتند و از بین این فیلم‌ها در نهایت هفت اثر توسط سینماها انتخاب خواهند شد.

فرجی درباره نظام‌نامه جدید اکران نیز افزود: بیشتر بازخوردهایی که بعد از انتشار این نظام‌نامه دریافت کردیم مثبت بود اما چند نفری هم نقد داشتند و نگران این بودند که این طرح یک نوع آزمون خطاست.

 

مطالب مرتبط
مطلب زنده
پربازديد