لاو سینما : سینمای ایران و جهان

فیلم مستند «عروج بی خروش» با موضوع فاجعه منا و بی تدبیری آل سعود در مدیریت حج، دوشنبه ۲۲ شهریور به روی آنتن شبکه افق می‌رود.  مهرماه سال گذشته و همزمان با عید سعید قربان بود که فاجعه دلخراش منا در سرزمین وحی رخ داد و هزاران نفر از حجاج کشورهای مختلف از جمله صدها تن از حاجیان ایرانی طی آن جانشان را از دست دادند. در این بین بی تدبیری آل سعود و مدیریت ضعیف حکومت عربستان در مناسک حج، یکی از عوامل اصلی افزایش تعداد جانباختگان بود ضمن اینکه آنها در انتقال پیکر حجاج به کشورهایشان…

آخرين به روز رساني : شنبه 24 آذر 1397


کل مطلب : 4675 مطلب / کل بازديد : 699,4311
تبليغات

خرید بلیت شعله ور
خرید بلیت یک کیلو و بیست و یک گرم
خريد بليت چراغ های ناتمام
خرید بلیت داش آکل
خرید بلیت تنگه ابوقریب
خرید بلیت پشت دیوار سکوت
خرید بلیت خرگیوش

موضوع : تلویزیون
کد مطلب : 165
تاريخ انتشار : دوشنبه 22 شهريور 1395 - 8:33

فیلم مستند «عروج بی خروش» با موضوع فاجعه منا و بی تدبیری آل سعود در مدیریت حج، دوشنبه ۲۲ شهریور به روی آنتن شبکه افق می‌رود.

 مهرماه سال گذشته و همزمان با عید سعید قربان بود که فاجعه دلخراش منا در سرزمین وحی رخ داد و هزاران نفر از حجاج کشورهای مختلف از جمله صدها تن از حاجیان ایرانی طی آن جانشان را از دست دادند.

در این بین بی تدبیری آل سعود و مدیریت ضعیف حکومت عربستان در مناسک حج، یکی از عوامل اصلی افزایش تعداد جانباختگان بود ضمن اینکه آنها در انتقال پیکر حجاج به کشورهایشان نیز هیچ احترامی برای مهمانان قائل نبودند و هنوز، حاضر به عذرخواهی بابت این حادثه دردناک نشده‌اند.

فیلم «عروج بی خروش» مستندی تحلیلی درباره فاجعه مناست که در آن به عملکرد آل سعود در مورد فاجعه منا و حج اشاره می شود؛ در این مستند شاهد مصاحبه با افراد این حوزه و موشن گرافیک برای ارائه تحلیلی از این موضوع هستیم.

امیر مهریزدان کارگردانی این اثر 38 دقیقه ای را بر عهده داشته است.

زمان پخش مستند «عروج بی خروش» ساعتهای 17.30 و 24 روز دوشنبه 22 شهریور خواهد بود و تکرار آن هم ساعت 11 روز بعد روی آنتن می‌رود.

 

مطالب مرتبط
مطلب زنده
پربازديد